Follow
Site Search
en sk
 
 

Ľudské zdroje, novinky z náboru a spravodajstvo

Hudson Spravodajstvo

 

Tu nájdete novinky týkajúce sa spoločnosti Hudson, tak ako názory a komentáre našich konzultantov, ktorí sa objavili v médiách:

 • Recruiting na sociálnych sieťach -  na čo si dať pozor a čomu sa vyhnúť 
  31. októbra 2013 uverejnil portál Stratégie.sk článok Jany Balážovej, konzultantky spoločnosti Hudson na slovenskej pobočke, pojednávajúce o sociálnych sieťach a ich využití pre recruitment. Na čo by sa uchádzači mali pri tvorbe svojich profilov zamerať a čoho sa naopak vyvarovať, sa dočítate na tejto stránke.
 • Výber ľudí stojí na komunikácii a vzťahoch  
  25. septembra 2013 vyšiel v pravidelnom dvojmesačníku HR Management (5/2013) rozhovor s Country Managerom spoločnosti Hudson, Andreou Colantonim, zameraný na súčasnú situáciu v nábore. Andrea sa vo svojich príspevkoch pozastavil napríklad nad zmenami v postupoch náboru, rozvojom a využíváním technológií a zamyslel sa okrem iného nad tým, akú možno očakávať budúcnosť v oblasti headhuntingu a executive search spoločností. Časopis nájdete v stánkoch alebo si ho môžete objednať na tejto webovej stránke.
 • Zahraničné firmy odchádzajú z Česka, malý trh im za tie nervy nestojí. Babiša ako politika nechcem komentovať 
  18. septembra 2013 uverejnil investicniweb.cz ďalšiu časť rozhovoru s Andreou Colantonim, Country Managerom CZ & SK spoločnosti Hudson. Rozhovor sa tentokrát týkal predovšetkým českého podnikateľského a pracovného prostredia. Ako Andrea odpovedal na otázky týkajúce sa vplyvu korupcie a prístupu politikov k riešeniu súčasnej situácie na trhu, sa môžete dočítať na stránkách investičného webu.
 • Český manažér? Plus za finančné strategie a plánovanie, mínus za ľudský prístup a transparentnosť 
  9. augusta 2013 vyšiel opäť na stránkách www.investicniweb.cz prepis rozhovoru s Country Managerom spoločnosti Hudson pre Českú a Slovenskú republiku Andreou Colantonim, v ktorom nadviazal na svoj júlový príspevok. Tentoraz sa článok zameral predovšetkým na možnosti pôsobenia českých manažérov na zahraničných trhoch, zhodnotenie ich kvalít a nedostatkov. Ak Vás zaujíma, čo Andrea Colantoni českým manažérom odporúča, nájdete jeho odpovede pod týmto odkazom.
 • Nezamestnanosť v EÚ v júni mierne klesla
  31. júla 2013 sa Andrea Colantoni, Country Manager CZ & SK spoločnosti Hudson, opäť stal hosťom relácie Ekonomika ČT24. Témou bola diskusia o vývoji nezamestnanosti v krajinách EÚ, ako sa jednotlivé trhy líšia a v čom by sa mohla Česká republika od iných krajín v boji s nezamestnanosťou inšpirovať. Na záznam relácie sa môžete pozrieť tu.
 • Lovec (múdrych) hlav Andrea Colantoni: Trh práce sa mení. A Česko nestíha
  8. júla 2013 vyšiel na stránkach www.investicniweb.cz prepis rozhovoru s Country Managerom spoločnosti Hudson pre Českú a Slovenskú republiku Andreou Colantonim. Otázky sa týkali predovšetkým zmien na súčasnom trhu práce, správania manažérov a prístupu spoločností k náboru nových pracovných síl. Článok si môžete prečítať pod týmto odkazom.
 • What would a man do differently?
  20. mája 2013 vydala Americká obchodná komora na Slovensku s prispením ACCA článok o úspěšných slovenských ženách pohybujúcich sa vo finančnom sektore. Svojimi názormi na vývoj zamestnanosti žien na vedúcich pozíciách prispela aj konzultantka zo slovenskej pobočky spoločnosti Hudson Katarina Pipová. Celý článok nájdete tu.
 • Nezamestnanosť v Česku sa v apríli znížila na 7,7 percenta z marcových 8 %
  V piatok 10.5.2013 sa Andrea Colantoni, Country Manager spoločnosti Hudson pre Českú a Slovenskú republiku, stal hosťom relácie Ekonomika na programe ČT24. Spolu s moderátorkou relácie Veronikou Markovou diskutovali o problematike nezamestnanosti, faktoroch, ktoré sa na nej podieľajú, a možných spôsoboch, ako ju priaznivo ovplyvniť. Záznam relácie nájdete pod týmto odkazom.
 • Firmy v Česku pritvrdzujú podmienky pre odmeňovanie šéfov 
  2. mája 2013 vyšiel v Hospodárskych novinách článok pojednávajúci o zmenách v odmeňovaní manažérov na vedúcich pozíciách vo významných spoločnostiach na českom trhu. Odpovede na otázky, aké faktory tieto zmeny spôsobujú a aké trendy možno očakávať, poskytli popredné poradenské spoločnosti. Prečítajte si aj vy zaujímavé komentáre, ku ktorým prispel Country Manager spoločnosti Hudson Andrea Colantoni.
 • Zmenil sa pohľad na to, kto je schopný manažér
  12. marca 2013 vyšiel v pravidelnej prílohe Kariéra & vzdelanie denníka E15 rozhovor s riaditeľom spoločnosti Hudson, Andreom Colantonim, pojednávajúci o súčasnej situácii na trhu, nezamestnanosti, kvótach pre ženy a očakávaných trendoch na trhu práce. Prečítajte si, aké názory zastáva odborník, ktorý sa pohybuje v oblasti recruitmentu a talent managementu už desiatky rokov.
Nájsť kontakt

Hľadanie ponúk

Vedeli ste?

Každý náš tím konzultantov je podporovaný skúseným researcherom, ktorý je zodpovedný za mapovanie trhu, aktualizovanie databázy kandidátov a získavanie kvalitných kandidátov pre obsadzovanú pozíciu.

 
© 2011 - 2017 Hudson Global — All Rights Reserved
 
HUDSON

Hudson (NASDAQ: HHGP) je medzinárodná personálno-poradenská spoločnosť, ktorá patrí medzi významných celosvetových poskytovateľov HR riešení v oblasti vyhľadávania a výberu zamestnancov, ako aj v oblasti Talent manažmentu. Naša spoločnosť pomáha svojim klientom dosahovať lepšie výsledky prostredníctvom špecializovaného vyhľadávania, výberu, hodnotenia a rozvoja zamestnancov, ktorí patria medzi najlepších vo svojom obore.